Lets Dive – » Instruktorem być – relacja z kursu instruktorskiego PADI.

Instruktorem być – relacja z kursu instruktorskiego PADI. (2010/05/10)

12-23 kwietnia 2010 roku w Mszanie Dolnej w Folwarku Starej Winiarni odbył się, prowadzony przez Course Directora PADI – Jacka Wendołowskiego, kurs instruktorów nurkowania PADI.

Jako kandydaci na instruktorów zostaliśmy wprowadzeni od zaplecza międzynarodowej organizacji PADI, aby po dwóch tygodniach błądzenia po meandrach standardów, systemów szkoleniowych, technik nauczania, prowadzenia demonstracji  wyjść już główną bramą na świat jako świeżo upieczeni instruktorzy OWSI PADI.

Kurs-instruktorski-PADI---wyklady1 - 2010.05Spanie jest bezczelnością

Były to niesamowicie intensywne 2 tygodnie . Codziennie zaczynaliśmy pracę o 7.30 na sali wykładowej a kończyliśmy w późnych godzinach nocnych uzupełniając braki wiedzy w zaciszu przytulnych pokoi hotelu Folwark Stara Winiarnia. Hasłem przewodnim tych codziennych maratonów było nieustannie powtarzane przez kadrę stwierdzenie: „Spanie na tym kursie jest bezczelnością”.

Praca pomimo tego że ciężka w większości była przyjemna, z wykładów można było wynieść bardzo ciekawą i podpartą doświadczeniami prowadzących wiedzę na temat prowadzenia biznesu nurkowego, na basenach szlifowaliśmy umiejętności prowadzenia demonstracji ćwiczeń a na wodach otwartych doświadczyliśmy na własnej skórze znaczenia umiejętności kontroli nad grupą kursantów.

Kurs-instruktorski-PADI---w-poczekalni-basenowej - 2010.05PADI znaczy biznes

Jeśli ktoś kazałby mi streścić w jednym zdaniu główne przesłanie płynące z wysłuchanych przez te tygodnie wykładów to powiedziałbym: „PADI to biznes”. Faktem jest że jest to biznes bardzo dbający o bezpieczeństwo klienta, kontrole jakości usług, rozpieszczający kursantów niezliczonymi materiałami szkoleniowymi jednak w dalszym ciągu jest to przede wszystkim biznes. Spora część z nas pierwsze kroki w nurkowaniu stawiała wiele lat temu i można powiedzieć że wychowywała się na zupełnie odmiennej filozofii „klubowej” dlatego dla niektórych szokiem było takie komercyjne spojrzenie na naszą wspólną pasję. Jednak koniec końców bycie instruktorem to nie tylko przyjemność i styl życia ale przede wszystkim praca. Nie da się ukryć że ten kurs przygotował nas do tego, by w tej pracy odnosić wymierne sukcesy.

Dobry klimat, dobra atmosfera

Po wielu latach styczności z metodyką nauczania w polskim szkolnictwie z pod znaku „połkniętego kija od miotły” bardzo przyjemnym zaskoczeniem i odskocznią był niezwykle luźny i naszpikowany humorem sposób prowadzenia zajęć przez Jacka oraz wspomagającą go kadrę Let’s Dive. Pomimo chronicznego niewyspania bardzo skutecznie utrzymywali naszą uwagę w ciągu całego dnia.

Kurs-instruktorski-PADI---egzamin-na-basenie - 2010.05Zaowocowało to 100% zdawalnością podczas egzaminów, które odbyły się w Krakowie w dniach 24-25 kwietnia br.

Był to pierwszy kurs nurkowy na jakim byłem na którym nikt nie uczył mnie nurkować, nie na tym ten kurs polegał. Kurs ten rzetelnie przygotował nas do pracy w charakterze instruktora nurkowania i mam nadzieje że po tym kursie równie rzetelnie będziemy swoją pracę wykonywać.

Więcej informacji na temat kursów instruktorskich:  www.akademiainstruktorownurkowania.pl

Jacek Majchrzak

Instruktor OWSI PADI

Kurs-instruktorski-PADI---po-egzaminie - 2010.05